Tegoroczna edycja Darżluba wprowadziła kilka interesujących nowości. Zastanawiając się nad kolejnymi edycjami „Manewrów SKPT” oraz „Darżluba” mielibyśmy do Was prośbę o wypełnienie krótkiej ankiety składającej się z kilku pytań. Ankieta była rozesłana do Was mailem i nie ma potrzeby jej ponownego wypełniania. Jest ona także dostępna pod adresem: https://forms.gle/vB9PbcKjVwNSLj7c7 Formularz będzie aktywny do około 12 grudnia.

Drodzy uczestnicy XLVIII NMnO "Darżlub SKPT"!

Las powoli wraca do spokojnego życia, a Wasze ślady i tropy pruszy opadający z drzew śnieg.

Emocji jednak nie brakowało, a Wasze osiągnięcia możecie już sprawdzić. Wstępne wyniki z zamknięcia mety zostały opublikowane w zakładce "Wyniki".

Wzorcówka znajduje się tutaj.

Jeżeli macie jakieś uwagi i chcecie złożyć protest prosimy o mejla na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Dobrego dnia!

Zespół organizacyjny XLVIII NMnO "Darżlub SKPT"

Przypominamy, że Bazą XLVIII NMnO "Darżlub" jest Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Ryjewie (https://maps.app.goo.gl/VbikQZ3aQL3V2c956).

Rekomendujemy dojazd pociągiem.

Możliwe opcje dojazdu:

1. Pociąg. Stacja jest 350 metrów od Szkoły. Przykładowe połączenia do Ryjewa:

Przykładowe połączenia powrotne:

Link do wyszukiwania: https://portalpasazera.pl/

Zakupy biletów: https://koleo.pl/ lub https://bilety.polregio.pl/

2. Samochód. Wg wskazań nawigacji. Parkowanie:

  • największy parking wzdłuż stacji kolejowej Ryjewo;
  • duży plac do parkowania nieopodal szkoły, ale konieczność objechania jak na poniższej mapce;
  • na ulicach Ryjewa (obowiązują wszystkie znaki i przepisy).

Do zobaczenia!

Szanowni Uczestnicy XLVIII NMnO Darżlub,

Opublikowaliśmy minuty startowe:

Osoby przyjeżdżające na marsz pociągiem proszone są o zweryfikowanie, czy ich minuta startowa jest odpowiednia. Staraliśmy się zachować minimum 40 minut buforu między planowym przyjazdem pociągu a startem. Dla wszystkich tras minutą 0 jest godzina 16:00 (jednak nie dla wszystkich tras starty zaczynają się od minuty 0).

Czuwaj! 

Wszyscy harcerze i studenci startujący w NMnO Darżlub 2023, a także pozostałe osoby starające się o zniżkę (zgodnie z KS pkt. 10), proszone są o podanie tej informacji w okienku Komentarz {Moja Drużyna/Dodaj lub Edytuj dane drużyny}.

Dziękujemy za czujność :). 

 

 

Najlepsza współczesna lektura to zdecydowanie Komunikat Startowy Darżluba 2023 cool.

Polecamy wszystkim, którzy jeszcze nie czytali, na chłodne jesienne wieczory do ciepłej herbaty z sokiem malinowym smile.

{ Menu /Komunikat Startowy } 

 

 

Już teraz zapraszamy na XLVIII NMnO Darżlub, który odbędzie się 2/3 grudnia 23r. w... Niech nam będzie wolno w tym roku uchylić rąbka tajemnicy nie co wcześniej ?. Zapraszamy Was do Ryjewa, powiat Kwidzyn.
Już teraz rezerwujcie sobie termin. Więcej szczegółów już wkrótce. Tak, pracujemy nad Komunikatem Startowym ?. Do zobaczenia ?
.

Komentarz budowniczego tras, Karola do komunikatu startowego:

- mapy będą inne niż zazwyczaj - poziomice numerycznego modelu terenu,

- MT1 i MT2 oraz TK1 i TK2 - te trasy to prawie ta sama trasa, ale skierowane w przeciwnych kierunkach, chodzi o unikanie "korków" przy lampionach, sporo PK będzie wspólnych dla wielu tras. Bardzo proszę o równomierne zapisywanie się na obie wersje ustalonej kategorii,

- interwał startów wynosić będzie 6 minut dla każdej trasy. Godziny zero dla każdej trasy są wyszczególnione w Komunikacie. Proszę to uwzględnić przy planowaniu dojazdu. Dojeżdżającym pociągiem postaramy się dopasować godzinę jeśli to zgłoszą w zapisach, ale proszę wybierać pociąg dostosowany do swojej trasy: TK i BTK może wybrać tylko pociąg 2 i 3, pierwszy nie ma sensu. Spóźnieni będą startować na bieżąco do 22:30 w miarę wolnych minut. Potem kończymy pracę startu.