W menu po lewej stronie są już dostępne wyniki końcowe. Są to w zasadzie wyniki sprzed kilku dni. Jako osoba rozpatrująca protesty chciałbym się odnieść do dwóch kwestii:

- Na trasie BT na LOP jeden lampion odpadł od drzewa i leżał na ziemi kilkanaście metrów od LOP. Drugi lampion był natomiast perfidnie schowany i nikt go nie znalazł. W związku z tym akceptowane było potwierdzenie innego lampionu wiszącego blisko zakrętu LOP. Lampion powieszony przy kanałku był traktowany jako punkt stowarzyszony.

- Na trasie TK na 9-tym punkcie kontrolnym budowniczy przy nanoszeniu poprawek przerysował dołek jako górkę. Jedyna pobliska droga była przesunięta o kilkanaście metrów względem mapy, ale w linii wschód-zachód, co nie pogarszało trudności punktu. Powyższe spowodowało u części zespołów problemy ze zlokalizowaniem właściwego umiejscowienia punktu kontrolnego w terenie. W okolicy punktu oznaczonego na mapie w obrębie odległości 2 mm nie było jednak innego lampionu, w związku z czym akceptowane były tylko potwierdzenia właściwego lampionu i zapis BPK z racji niezgodności formy terenu. Anulowanie punktu kontrolnego byłoby niesprawiedliwe dla zespołów, które na nim były względem tych, którzy go ominęli.

Za powyższe najmocniej przepraszamy i postaramy się takich przypadków nie powtarzać. W imieniu organizatorów zapraszam na grudniowego Darżluba.

Kierownik imprezy, Paweł Ć.

Zdjęcia znajdziecie poniżej listy.

- kompas Silva,

- rękawiczka czarna,

- rękawiczka szara,

- bluza polarowa czarna (brak zdjęcia),

- 2 latarki.

Map tras przygodowych póki co nie będziemy publikować, bo rozważamy ich ponowne wykorzystanie.

Mapa Trasy Bardzo Trudnej

Mapa Trasy Bardzo Trudnej Krótkiej

Mapa Trasy Trudnej

Mapa Trasy Trudnej Krótkiej

Mapa Trasy Mniej Trudnej

Mapa wzorcowa ze wszystkimi lampionami

Dziękujemy za liczne przybycie i przepraszamy za niedociągnięcia organizacyjne. W menu po lewej stronie oraz pod tym adresem znajdują się wyniki z bazy. Uwagi do wyników można zgłaszać do soboty 23 marca br. mailowo na adres marsze@... Mapa wzorcowa oraz mapy tras zostaną opublikowane w najbliższych dniach.

Otrzymaliśmy pilny i tajemniczy telegram z Gołubia. Nasz przyjaciel jest zaniepokojony ostatnim morderstwem i uważa, że jest to sprawa dla Herculesa Poirot, któremu mamy pomóc w poszukiwaniach informacji o tym tragicznym wydarzeniu. Podejrzanych jest kilka osób, ale każda z nich ma motyw…  i przede wszystkim nie mówi całej prawdy o sobie…

Lista startowa BT

Lista startowa BTK

Lista startowa T

Lista startowa Przyg1

Lista startowa Przyg2

Lista startowa TK

Lista startowa MT

Godzina "0", czyli start pierwszych zespołów, na wszystkich trasach jest o 18:20.

Limity czasu na poszczególnych trasach wynoszą:

Licznik zatrzymał się na 447 osobach. Wczoraj zablokowaliśmy możliwość zmian w zespołach. Ewentualne zmiany będą możliwe wyłącznie w bazie. Jeszcze dzisiaj po południu na stronie opublikujemy rozlosowane minuty startowe. W najbliższych dniach, z powodu nawału obowiązków, kontakt z nami będzie utrudniony i prawdopodobnie nie będziemy odpowiadać na maile i wiadomości.

O ciepły posiłek oraz kawę i herbatę na mecie zadba dla Was Iskierka Smaku. W menu będzie rozgrzewająca pomidorowa w wersji mięsnej i bezmięsnej. Kupony na posiłek będą do odbioru na mecie przy oddawaniu karty startowej.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia,około godziny 18:00 odbędzie się podsumowanie Pucharu Pomorza Gdańskiego Długodystansowych Imprez na Orientację sezonu 2023.