W menu po lewej stronie są już dostępne wyniki końcowe. Są to w zasadzie wyniki sprzed kilku dni. Jako osoba rozpatrująca protesty chciałbym się odnieść do dwóch kwestii:

- Na trasie BT na LOP jeden lampion odpadł od drzewa i leżał na ziemi kilkanaście metrów od LOP. Drugi lampion był natomiast perfidnie schowany i nikt go nie znalazł. W związku z tym akceptowane było potwierdzenie innego lampionu wiszącego blisko zakrętu LOP. Lampion powieszony przy kanałku był traktowany jako punkt stowarzyszony.

- Na trasie TK na 9-tym punkcie kontrolnym budowniczy przy nanoszeniu poprawek przerysował dołek jako górkę. Jedyna pobliska droga była przesunięta o kilkanaście metrów względem mapy, ale w linii wschód-zachód, co nie pogarszało trudności punktu. Powyższe spowodowało u części zespołów problemy ze zlokalizowaniem właściwego umiejscowienia punktu kontrolnego w terenie. W okolicy punktu oznaczonego na mapie w obrębie odległości 2 mm nie było jednak innego lampionu, w związku z czym akceptowane były tylko potwierdzenia właściwego lampionu i zapis BPK z racji niezgodności formy terenu. Anulowanie punktu kontrolnego byłoby niesprawiedliwe dla zespołów, które na nim były względem tych, którzy go ominęli.

Za powyższe najmocniej przepraszamy i postaramy się takich przypadków nie powtarzać. W imieniu organizatorów zapraszam na grudniowego Darżluba.

Kierownik imprezy, Paweł Ć.